وبلاگ

بررسی آخرین تحولات بازار آهن

بررسی-آخرین-تحولات-بازار-آهن

آخرین هفته از تیرماه 1402 در بازار آهن با رکود و ثبات قیمت ها همراه بود و همچنان که شاهد بودیم قیمت ها افزایشی نداشتند با توجه به اینکه ساخت و ساز دچار رکود شده است لذا افراد و صنایع سرمایه گذاری کمتری در زمینه آهن آلات و فولاد دارند. از طرفی دیگر مسئله سهمیه بندی برق باعث شده تا صنایع تولید خود را کم کنند و در نتیجه نیاز کمتری به آهن آلات داشته باشند.

قیمت میلگرد

آخرین تغییر قیمت آهن آلات در بازار آهن

آخرین تغییرات قیمت میلگرد در بازار آهن  با کاهش جزیی همراه بود بطوری که هفته پایانی تیرماه را با کاهش حدودا 100 تومانی آغاز کرد. میلگرد 14 و 16 حدود 22.690 تومان معامله شدند که بطور میانگین 100 تومان کاهش قیمت داشت . میلگرد میانه از قیمت 22 هزار و 700 تومان به 22 هزار 600 تومان رسید. اکثر میلگرد‌های تولید شده بجز میلگرد 14 و 16قیمت خود را حفظ کردند.

کاهش قیمت تیرآهن نیز نسبت به میلگرد بسیار محسوس تر بود. بطوری که قیمت تیرآهن 12 اصفهان در فروش شاخه ای با 300 هزار تومان تخفیف مواجه بود. برای فروش کیلویی تیرآهن ذوب آهن نیز شاهد کاهش 500 تومانی بودیم. بطور کلی مقاطع فولادی مانند میلگرد و تیرآهن با کاهش محسوسی همراه بودند هرچند که بازار دارای رکود بسیاری است.

پروفیل نیز قیمت های خود را با ثبات شروع کرد و به همین شکل نیز ادامه داد. برای مثال پروفیل تهران در کانال قیمت 32 هزار تومان قرار دارد و پروفیل اصفهان نیز با قیمت 30 هزار تومان به فروش میرسد. پروفیل مبلی یا پروفیل سبک نیز با قیمت 43.120 در تمامی ضخامت ها به فروش رسید.

بازار ورق نیز مانند بقیه مقاطع فولادی دارای ثبات بود اما با نوسان بسیار جزیی به کار خود ادامه داد. ورق روغنی فولاد مبارکه با قیمت 43 هزار تومان به فروش رسید اما این محصول در برخی کارخانه ها مانند هفت الماس 40 هزار تومان بفروش رسید. ورق سیاه تولیدی در فولاد مبارکه در ضخامت 4 و نیز سایز 1000 با قیمت 31.101 در روز به معامله خود پایان داد.

قیمت نبشی در بازار آهن نیز مانند سایر آهن آلات با ثبات قیمت همراه بود . فولاد کوهپایه با کاهش قیمت جزیی همراه بود نبشی آریان فولاد نیز 23 هزار تومان به فروش رسید. کارخانه های تولیدکننده ناودانی مانند شکفته، ناب تبریز و .. نیز بدون تغییر بودند.

بازار آهن

در بازار آهن قیمت لوله نیز دارای آرامش و ثبات  بود بطور مثال لوله داربستی اصفهان در کانال قیمت 30 هزار تومان بفروش رسید. قیمت انواع لوله مانند لوله جدار چاه ، لوله مانیسمان ، لوله اسپیرال ، لوله داربست و .. نیز بدون تغییر بودند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا

عالی

سارا

من مشتری شونم هم قیمتاشون از همه جا مناسب تره هم رضایت مشتری واسشون مهمه