وبلاگ

بسته بندی ورق گالوانیزه به چه صورتی انجام می شود؟

بسته بندی ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه از پرکاربردترین ورق‌هایی است که در صنایع مختلفی مانند ساختمان‌سازی، خودروسازی و ساخت تجهیزات صنعتی استفاده می‌شود. یکی از نکات مهم درباره این ورق‌ها، توجه به نوع بسته‌بندی است، در این نوشتار از آهن ملت به بررسی نکات بسته بندی ورق گالوانیزه و اهمیت این موضوع می‌پردازیم تا بتوانید اطلاعات کاملی را به دست آورید. همچنین می‌توانید از طریق سایت ما از قیمت روز ورق گالوانیزه و سایر آهن آلات مطلع شوید.

اهمیت بسته بندی ورق گالوانیزه و تاثیر آن بر کیفیت محصول

یکی از مهم‌ترین نکاتی درباره خرید ورق گالوانیزه به آن توجه داشته باشید بسته‌بندی آن است، بسته بندی ورق گالوانیزه ارتباط مستقیمی با حفظ کیفیت مطلوب آن دارد، با خرید ورق گالوانیزه از شرکت آهن ملت، اطمینان حاصل می‌کنید که بسته بندی ورق گالوانیزه به صورت اصولی انجام شده است. با انجام بسته‌بندی صحیح، احتمال آسیب دیدن و خراشیدگی ورق کاهش می‌یابد و همچنین در معرض زنگ‌زدگی قبل از استفاده قرار نمی‌گیرد.

بررسی نکات نگهداری و بسته بندی ورق گالوانیزه

بعد از خرید و دریافت محصول باید به نحوه انبار کردن و همینطور بسته بندی ورق گالوانیزه توجه زیادی کنید تا کیفیت محصول حفظ شود:

بسته بندی ورق گالوانیزه و محافظت در برابر آب و رطوبت

 ورق‌های گالوانیزه باید در محیط خشک و خنک نگهداری شوند. رطوبت موجود در هوا می‌تواند باعث خوردگی ورق‌های گالوانیزه شود، همچنین باید به گونه‌ای بسته بندی شوند که از نفوذ آب جلوگیری شود. همچنین، باید از تماس مستقیم ورق‌های گالوانیزه با رطوبت جلوگیری شود. ورق‌های گالوانیزه در محیط‌های گرم و مرطوب ممکن است دچار تعریق شوند. تعریق می‌تواند باعث خوردگی ورق‌های گالوانیزه شود. برای جلوگیری از تعریق ورق‌های گالوانیزه، باید آن‌ها را در محیط‌های خنک نگهداری کرد.

جلوگیری از برخورد ورق گالوانیزه با سطوح تیز

 مواد بسته بندی باید از استحکام کافی برخوردار باشند تا بتوانند از ورق‌های گالوانیزه در برابر خراشیدگی و ترکیدگی محافظت کنند. همچنین، مواد بسته بندی باید از ورق‌های گالوانیزه در برابر ضربه‌های ناگهانی نیز محافظت کنند. ورق‌های گالوانیزه باید به گونه‌ای بسته بندی شوند که از برخورد آن‌ها با سطوح تیز جلوگیری شود. همچنین، ورق‌ها باید به گونه‌ای بسته بندی شوند که از حرکت و تکان خوردن آن‌ها جلوگیری شود.

برچسب گذاری اصولی گالوانیزه

اطلاعات مهمی باید روی برچسب ورق‌های گالوانیزه قرار گیرند، نام تجاری تولید کننده می‌تواند به مصرف‌کننده در شناسایی تولیدکننده ورق‌ها کمک کند، همچنین شماره مدل می‌تواند به مصرف‌کننده در شناسایی نوع ورق‌ها کمک کند، یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام برچسب گذاری توجه شود ضخامت ورق است. عرض ورق نیز یکی دیگر از مهم‌ترین مشخصات فنی ورق‌های گالوانیزه است،  برچسب‌ها باید به گونه‌ای واضح و دقیق چاپ شوند که بتوان اطلاعات آن‌ها را به راحتی خواند. همچنین، برچسب‌ها باید به گونه‌ای محکم به بسته‌بندی متصل شوند که در اثر جابجایی و حمل و نقل از بین نروند.

جلوگیری از تماس گالوانیزه با مواد شیمیایی

بسته بندی ورق گالوانیزه باید باعث شود که این محصول از خطر آسیب مواد شیمیایی خشن در امان باشد، اگر در در محل انبار شما موادی مانند اسید و مواد قلیایی وجود دارد باید بسته بندی ورق گالوانیزه را به صورت اصولی انجام دهید.

بسته بندی گالوانیزه برای جلوگیری از اکسیداسیون

با بسته بندی ورق گالوانیزه به صورت اصولی، احتمال آسیب دیدن ورق بر اثر رطوبت کاهش می‌یابد، در صورت بروز این مشکل، کیفیت این ورق کاهش پیدا می‌کند.

بسته بندی ورق گالوانیزه

انجام بازرسی دوره‌ای ورق گالوانیزه

در صورت انبار کردن ورق، باید به صورت دوره‌ای بازرسی مدنظر را انجام دهید و در صورت وجود مشکل، اقدام به رفع آن کنید. مشکلاتی مانند آسیب دیدن بسته‌بندی، نفوذ رطوبت و مواد شیمیایی باید به سرعت رفع شود.

کیفیت بالای مواد بسته بندی ورق گالوانیزه

مواد بسته بندی باید از موادی ساخته شوند که در برابر ضربه، رطوبت و سایر عوامل محیطی مقاوم باشند. از ورق‌های گالوانیزه در برابر خراشیدگی، ترکیدگی و سایر آسیب‌ها محافظت کنند و همچنین با ورق‌های گالوانیزه سازگار باشند و باعث خوردگی یا آسیب به آن‌ها نشوند.

حمل و نقل مناسب گالوانیزه

باید از تجهیزات حمل و نقل مناسب برای جابجایی ورق‌های گالوانیزه استفاده کنید. کامیون‌های حمل و نقل ورق‌های گالوانیزه باید دارای کفی صاف و بدون شیب باشند. همچنین، باید از تجهیزات بارگیری و تخلیه مناسب مانند جرثقیل و لیفتراک استفاده شود.

نوع بسته بندی ورق گالوانیزه

همانطور که اشاره کردیم ورق گالوانیزه اگر به صورت اصولی بسته‌بندی شود کیفیت خود را حفظ می‌کند، بهترین بسته بندی ورق گالوانیزه به وسیله پلی اتیلن و جعبه کاغذی انجام می‌شود.

انبار کردن مناسب ورق گالوانیزه

اگر قصد دارید ورق گالوانیزه را در طولانی مدت انبار کنید نیاز است که شرایط محیطی مناسبی را فراهم کرده تا این ورق‌ها آسیبی نبینند. باید دمای محیطی متعادلی را برای ورق ایجاد کنید، رطوبت بالا می‌تواند باعث باعث رشد قارچ و باکتری در ورق گالوانیزه شود.

مدت زمان انبار کردن

با توجه به اینکه ورق گالوانیزه خاصیت ضد زنگ زدگی دارد ولی انبار کردن طولانی مدت می‌تواند باعث آسیب دیدن این ورق‌ها شود. سعی کنید از انبار کردن طولانی پرهیز کنید و در صورت انجام این کار، تمام شرایط مناسب را مهیا کنید.

روش بسته بندی ورق گالوانیزه

بهتر است بدانید روش دسته‌بندی ورق گالوانیزه بر قیمت نهایی آن، موثر است. به همین دلیل باید به این نکته توجه داشته باشید که بسته‌بندی به دو صورت رول و صفحه‌ای صورت می‌گیرد.  برای بسته‌ بندی ورق گالوانیزه با ضخامت بالا از روش صفحه‌ای استفاده می‌شود، در این روش، ورق گالوانیزه به شکل مستطیل بسته‌بندی می‌شود. اگر فضای کمی برای ذخیره سازی ورق دارید این روش بهترین گزینه است که می‌توانید تعداد زیادی را انبار کنید. از بسته‌بندی صفحه‌ای برای صنایعی مانند ساخت و ساز، خودروسازی و دکوراسیون آشپزخانه استفاده می‌شود. یکی دیگر از انواع بسته بندی ورق گالوانیزه، بسته‌بندی رولی است، از این روش برای ورق‌هایی با ضخامت کم استفاده می‌شود. لازم به ذکر است در زمان استعلام قیمت ورق شما می توانید، در مورد نحوه بسته بندی و ارسال محصول مورد نظر خود اطلاعات بیشتری را به دست آورید.

ورق های گالوانیزه چگونه دسته بندی می شوند؟

به طور کلی برای بسته بندی ورق گالوانیزه از 5 مختلف استفاده می‌شود که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند، این بسته‌بندی ها به صورت بسته‌بندی 601، 621، 631، 641 و 651 نامگذاری شده اند که هر کدام را به تفصیل بررسی می‌کنیم.

بسته‌بندی 601

یکی از ارزان‌ترین روش‌های بسته‌بندی ورق گالوانیزه این روش است که فرایند ساده‌ای دارد. این نوع بسته بندی ورق گالوانیزه نمی‎تواند به صورت کامل از ورق محافظت کند، با توجه به نحوه نگهداری ورق و همینطور شرایط انبارداری، ممکن است که برای حفاظت بیشتر از پوشش‌هایی مانند کاغذ، چرم و روغن استفاده شود.

بسته بندی ورق گالوانیزه از نوع 621

می‌توان گفت یکی از پیشرفته‌ترین روش بسته بندی ورق گالوانیزه این روش است، با استفاده از ورق حفاظتی تمام قسمت‌های ورق پوشیده شده و همینطور از کاغذ ضد آب نیز برای پوشاندن لبه‌های ورق استفاده می‌شود. این روش به صورت کامل از آسیب دیدن ورق، ضربه و زنگ زدگی محافظت می‌کند. در این بسته‌بندی از تسمه‌هایی استفاده می‌شود تا ورق در حین حمل و نقل، جابجا نشود. اگر ورق را به صورت رول از آهن ملت خریداری می‌کنید ما در هنگام ارسال، از تسمه‌های فوق العاده باکیفیت استفاده می‌کنیم تا از باز شدن رول ورق گالوانیزه جلوگیری شود. این روش بسته‌بندی یکی از بهترین روش‌ها است که می‌توانید نگران انبارداری طولانی مدت آن نباشید.

بسته بندی ورق گالوانیزه از نوع 631

یکی دیگر از انواع روش‌های بسته بندی ورق گالوانیزه، بسته‌بندی 631 است که برای حمل و نقل ایمن، کاربرد بسیاری دارد. در این روش از پالت چوبی استفاده شده که باعث عدم ضربه دیدن محصول در حین حمل و نقل می‌شود. بعد از قرار گرفتن ورق بر روی پالت، با استفاده از کاغذ ضد آب و ابزار حفاظتی به صورت کامل پوشیده می‌شود.

در قدم بعدی با توجه به اینکه پالت چوبی دارای شیار می‌باشد، ورق با استفاده از بندهای محکم به پالت بسته شده و برای ارسال، آماده می‌شود. این روش بسته‌بندی نیز امنیت زیادی را برای ورق گالوانیزه فراهم می‌کند.

بسته‌بندی 641 گالوانیزه

بسته‌بندی 641 یک نوع بسته‌بندی کامل است که از ورق‌های گالوانیزه در برابر ضربه، رطوبت، گرد و غبار و سایر عوامل محیطی محافظت می‌کند. این بسته‌بندی شامل مراحل زیر است:

رول کردن ورق‌های گالوانیزه: ورق‌های گالوانیزه به صورت رول‌های بزرگ رول می‌شوند.

قرار دادن رول‌ها در جعبه‌های کارتنی: رول‌های ورق‌های گالوانیزه در جعبه‌های کارتنی قرار می‌گیرند.

پر کردن فضای خالی بین رول‌ها با پلی اتیلن حباب‌دار: فضای خالی بین رول‌ها با پلی اتیلن حباب‌دار پر می‌شود تا از حرکت رول‌ها در حین حمل و نقل جلوگیری شود.

قرار دادن جعبه‌ها در پالت‌های چوبی: جعبه‌ها در پالت‌های چوبی قرار می‌گیرند تا از آسیب دیدن آن‌ها در حین حمل و نقل جلوگیری شود.

از آنجایی که هزینه بسته بندی 641 در مقایسه با دیگر ورق ها کمی بالا است و صرفه اقتصادی ندارد، بسیاری از دیگر روش ها جهت بسته بندی این محصول استفاده می کنند. برای مثال، برای محصولاتی که در محیط‌های داخلی و با شرایط حمل و نقل معمولی استفاده می‌شوند، استفاده از این نوع بسته‌بندی ضروری نیست. چنانچه قصد خرید این محصول را دارید، به شما توصیه می کنیم مقاله ” راهنمای خرید ورق ” را مطالعه نمایید.

بسته بندی ورق گالوانیزه از نوع 651

این نوع بسته‌بندی برای ورق‌های صادراتی استفاده می‌شود، در این روش به صورت کامل همه قسمت‌های ورق گالوانیزه با استفاده از تجهیزات حفاظتی باکیفیت، پوشیده می‌شود. همه قسمت‌های گالوانیزه از جمله لبه‌های داخلی و خارجی با کاغذ ضد آب پوشانده شده و از پالت چوبی و سیمانی نیز برای حمل و نقل ایمن استفاده می‌شود.

سخن نهایی

در این نوشتار از آهن ملت به بررسی کامل انواع روش‌های بسته بندی ورق گالوانیزه پرداختیم و متوجه شدیم که هر کدام از روش‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند، بعد از خرید ورق گالوانیزه از آهن ملت، سفارشات شما با بهترین بسته‌بندی ارسال می‌شود. با توجه به بسته‌بندی‌های باکیفیت آهن ملت، می‌توانید در مدت زمان طولانی اقدام به نگهداری آن کنید.

ممکن است برای خرید ورق گالوانیزه نیاز به دریافت مشاوره اختصاصی داشته باشید، به همین دلیل کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند تا بتوانید بهترین خرید خود را انجام دهید. با یکبار خرید از آهن ملت، لذت شیرین خرید مطمئن و ایمن را احساس می‌کنید، پس فرصت را از دست ندهید و در سریع‌ترین زمان ممکن سفارش خود را ثبت کنید. با آهن ملت، ایمن خرید کنید.

سوالات متداول

  1. چه روش‌های بسته بندی برای ورق گالوانیزه وجود دارد؟ این روش‌ها کاملا متنوع هستند و شامل بسته‌بندی 601، 621، 631، 641 و 651 است که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند.
  2. کدام روش بسته بندی ورق گالوانیزه برای صادرات استفاده می‌شود؟ بهترین روش بسته‌بندی، روش 651 است که به صورت کامل از ورق‌ها محافظت می‌شود.
  3. بسته بندی ورق گالوانیزه به صورت اصولی چه مزایایی دارد؟ با بسته‌بندی استاندارد می‌توانید مطمئن باشید که ورق گالوانیزه در حین حمل و نقل آسیبی ندیده و ویژگی‌ها و خواص خود را حفظ کرده است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها