اخبار بازار آهن

ثبت بارنامه در سامانه جامع تجارت

ثبت بارنامه در سامانه جامع تجارت

مطابق با اعلام سامانه جامع تجارت، ثبت بارنامه در این سامانه الزامی است. به گفته سامانه جامع تجارت، به منظور استفاده در فرایند اظهار گمرکی، ثبت بارنامه و واگذاری آن به صاحب کالا الزامی شد. در این مطلب از آهن ملت به بررسی این موضوع می پردازیم.

در این اطلاعیه عنوان شده است با در نظر گرفتن آغاز فرایند اظهار واردات در سامانه جامع تجارت در طی چند هفته آینده و الزامی شدن ثبت بارنامه‌های بین‌المللی که استعلام آن از سامانه جامع حمل وزارت راه و شهرسازی انجام می‌گیرد، ضروری است تا شرکت‌های حمل بین‌المللی، اقدام به ثبت برنامه‌های مذکور در سامانه بارفرابران نموده و برای هر چهار روش حمل، تمامی عملیات واگذاری بارنامه به صاحب کالا (ظهرنویسی) را انجام دهند.

در صورتی که شرکت‌هایی که در زمینه حمل و نقل بین المللی فعالیت می‌کنند، قبلا در این سامانه ثبت نام نکرده باشند می‌بایست در ابتدا با مراجعه به سامانه بارفرابران به نشانی https://barfarabaran.ir، اقدام به ثبت نام نموده و سپس در این سامانه عملیات ثبت اطلاعات بارنامه، اخذ کد رهگیری حمل و واگذاری آن به صاحب کالا (ظهرنویسی) را انجام دهند.

لازم به ذکر است که فیلم‌های آموزشی توسط سامانه بارفرابران تهیه و بر روی کانال آپارات این سامانه به آدرس https://www.aparat.com/barfarabaran قرار دارد بنابراین در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را تماشا کنید.

نکته قابل توجه آن است که چنانچه عملیات فوق به شکل صحیح انجام نگیرد امکان انجام اقداماتی همچون ثبت اظهار واردات در سامانه جامع تجارت و انجام عملیات ترخیص کالا برای شرکت‌های حمل و نقل بین المللی وجود ندارد.

در پایان باید بگوییم به دلیل بروز نوسانات در قیمت انواع محصولات قولادی از جمله قیمت ورق با کاهش یا افزایش قیمت کلی بارنامه روبرو می شویم. از این رو پیشنهاد میکنیم، جهت دریافت تغییرات قیمتی با مجموعه آهن ملت از طریق شماره 0217103 در تمای باشید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها