وبلاگ

کاملترین راهنمای خرید تیرآهن + نکات پیش ازخرید، هنگام خرید و پس از آن

راهنمای خرید تیرآهن

با آگاهی کامل از راهنمای خرید تیرآهن، می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین سازه‌های آهنی را متناسب با نیاز خود از شرکت آهن ملت خریداری کنید، هر چند که می‌توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهره مند شوید ولی ما در این نوشتار تلاش می‌کنیم تا اطلاعات جامعی را درباره صفر تا صد خرید تیرآهن، به شما ارائه دهیم.

آشنایی با نکات قبل از خرید تیرآهن

ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که به تازگی وارد صنعت ساخت و ساز شده اید و قصد دارید بهترین و باکیفیت‌ترین تیرآهن را برای سازه خود خریداری کنید، دغدغه انجام یک خرید باکیفیت و مطمئن، برای بسیاری از افراد وجود دارد ولی نگران نباشید، در صورت مطالعه کامل این نوشتار می‌توانید خرید لذت بخشی را از آهن ملت رقم بزنید و در صورت وجود هرگونه سوال و دغدغه‌ای، کارشناسان آهن ملت ، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. با توجه به اهمیت بالای استفاده از تیرآهن‌های باکیفیت، شما بعد از مطالعه این نوشتار می‌توانید بهترین خرید خود را انجام دهید و از تیرآهن‌های کاملا باکیفیت و متناسب با سازه خود، استفاده کنید.

انواع تیرآهن و مهم ترین کاربردهای آن در بخش صنعت و ساختمان

در نوشتار راهنمای خرید تیرآهن به بحث انواع این مصالح ساختمانی میرسیم، تیرآهن‌ها بر اساس شکل ظاهری، به دسته‌بندی های مختلفی تقسیم می‌شوند که در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

قبل از بیان دسته بندی‌های تیرآهن بهتر است که با دو اصطلاح جان و بال تیرآهن آشنا شویم، بال تیرآهن، به صورت موازی در دو طرف تیرآهن قرار گرفته و بین این دو بال، جان تیرآهن قرار گرفته است.

انواع تیرآهن I

تیرآهن INP

 کاربردهای تیرآهن فقط منحصر به صنعت ساختمانی نیست و در صنایع مختلف مانند پل سازی، سد سازی و کشتی سازی نیز به کار می‌رود، این نوع تیرآهن طبق استانداردهای روسیه و چین تولید می‌شود و برای تشخیص تیرآهن INP  با IPE باید توجه زیادی داشته باشید.  این نوع تیرآهن دارای بال شیب‌دار است و تحمل کمتری نسبت به تیرآهن های IPE دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

تیرآهن IPE

 این نوع تیرآهن دارای ضخامت یکسان در قسمت بال است و در کاربردهایی مانند ساخت ستون و تولید خرپا استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های تیرآهن IPE ضخامت ثابت آن است، به این معنی که بال‌های ابتدایی و انتهایی آن یکسان هستند. این ویژگی باعث می‌شود که تیرآهن IPE بتواند بارهای عمودی را به خوبی تحمل کند و در ساختمان‌ها و پل‌ها به کار استفاده می‌شود.

انواع تیرآهن H یا تیرآهن هاش بر اساس استانداردهای جهانی

تیرآهن IPB سبک (HEA)

 این نوع تیرآهن به بال پهن نیز معروف است و دارای بال سبک‌تری نسبت به تیرآهن هاش سنگین می‌باشد. در مناطق زلزله خیز، استفاده از این نوع تیرآهن، کاربرد زیادی دارد.

تیرآهن IPB سنگین (HEB)

 قسمت جان این تیرآهن نسبت به تیرآهن قبل، ضخامت بیشتری دارد و به همین دلیل می‌تواند وزن بیشتری را تحمل کند، در برج سازی و پالایشگاه‌ها از این نوع تیرآهن استفاده می‌شود.

آشنایی با تیرآهن لانه زنبوری

یکی از انواع دیگر تیرآهن، تیرآهن لانه زنبوری است که در راهنمای خرید تیرآهن به آن می‌پردازیم، این نوع تیرآهن به دلیل دارا بودن حفره هایی مانند لانه زنبور در قسمت جان خود، به لانه زنبوری نامگذاری شده است، این نوع تیرآهن را در سال 1910 میلادی، توسط فردی به نام هورتون اختراع شد. تولید تیرآهن لانه زنبوری به وسیله فرایند نورد صورت می‌پذیرد.

در این روش، فلز ابتدا به دمای بسیار بالا می‌رسد تا به حالت خمیری شکل دربیاید، سپس، فلز نرم به عنوان ورودی به بین غلتک‌ها قرار می‌گیرد، غلتک‌ها به صورت متوالی و با فاصله مناسب از هم قرار داده گرفته‌اند. فلز نرم در اینجا تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد و به شکلی که توسط غلتک‌ها تعیین شده است، تبدیل می‌شود.

کارخانه‌ها از روش کوپال و نوبل برای تولید این نوع از تیرآهن‌ها استفاده می‌کنند، در روش کوپال، شش ضلعی های روی تیرآهن که به شکل لانه زنبور است، برش داده شده و تیرآهن لانه زنبوری تولید می‌شود، در روش نوبل یا گرم، ابتدا محل برش با خال جوش مشخص می‌شود. سپس قسمت بالا و پایین تیرآهن به اندازه یک دندانه جابه‌جا می‌شوند و لبه‌های برش شده بر روی هم قرار می‌گیرند تا شکل شش‌ضلعی ایجاد شود.

 شما می‌توانید برای خرید انواع تیرآهن‌های موردنیاز خود، از طریق شرکت آهن ملت اقدام کنید.

سایز تیرآهن ؛نکته کلیدی در هنگام خرید

یکی دیگر از نکاتی که در راهنمای جامع خرید تیرآهن باید به آن اشاره کرد سایز این سازه می‌باشد، سایز انواع تیرآهن های مختلف به همراه نام آن، به کار می‌رود مانند، تیرآهن هاش 12. سایز هر تیرآهن بر اساس ارتفاع جان، مشخص می‌شود.

سایز تیرآهن IPE

 این نوع تیرآهن‌ها در سایز 8 تا 60 سانتی‌متر تولید شده اما شرکت‌های ایرانی تیرآهن IPE را از سایز 12 تا 30 تولید می‌کند.

سایز تیرآهن هاش

 در دنیا این تیرآهن در سایز 8 تا 100 سانتی‌متر تولید می‌شود و این تیرآهن هاش در کارخانه ذوب آهن از سایز 14 الی 30 ساخته می‌شود.

باید دقت کنید که هر سایز تیرآهن، کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه به این موضوع اشاره می‌کنیم:

تیرآهن سایز 12

 این تیرآهن وزنی حدود 10 تا 27 کیلوگرم در هر متر مربع را دارد و برای مصارفی مانند پوشش سقف و ستون‌ها استفاده می‌شود.

تیرآهن سایز 14

این نوع از پرکاربردترین تیرآهن‌ها محسوب  و دارای وزن 12 تا 34 کیلوگرم است، از این تیرآهن در ستون‌ها، سقف و خرپا استفاده می‌شود.

تیرآهن 16

این نوع تیرآهن بر اساس نوع تولید در اوزان مختلفی بین 15 تا 42 کیلوگرم متغیر است و در سازه هایی مانند پل، خرپا و نعل استفاده می‌شود.

تیرآهن سایز 18

وزن این تیرآهن بین 18 تا 50 کیلوگرم در هر متر مربع متغیر است و مصارفی مانند تیرآهن سایز 14 و 16 دارد، همچنین با توجه به وزن بالای این نوع تیرآهن، در سازه های سنگین قابل استفاده است.

تیرآهن 20

اکثر کارخانه‌ها این نوع تیرآهن را تولید می‌کنند که دارای وزنی بین 22 تا 60 کیلوگرم است و به دلیل تحمل بالا، در طبقات زیرین از آن استفاده می‌شود.

راهنمای خرید تیرآهن

ارزیابی طول تیرآهن در هنگام خرید

طول استاندارد تیرآهن، 12 متر می‌باشد که در کارخانه‌های مختلفی تولید می‌شود، همچنین در کارخانه ناب تبریز، تولیداتی به طول 6 متر نیز انجام می‌شود. اصطلاحی به نام تیرآهن نرمال هم وجود دارد که برای تیرآهن‌های زیر 12 متر به کار می‌رود، ممکن است در هنگام برش، دستگاه مربوطه زیر طول 12 متر اقدام به برش تیرآهن کند. تیرآهن‌های بالای 12 متر نیاز به صورت سفارشی تولید می‌شود و برای خرید این نوع از تیرآهن‌ها باید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید، البته باید توجه داشته باشید که در انواع سازه‌های مختلف از ترکیب‌های متفاوتی از تیرآهن استفاده می‌شود.

وزن تیرآهن در زمان خرید تیرآهن

وزن تیرآهن ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد به همین دلیل باید به این قسمت از راهنمای خرید تیرآهن توجه زیادی داشته باشید، به طور کلی هر تیرآهن IPE، با توجه به سایز آن، وزنی بین 70 تا 1500 کیلوگرم را دارد، هر تیرآهن سنگین هم بین 240 تا 3765 کیلوگرم و تیرآهن هاش بین 200 تا 3265 کیلوگرم وزن دارد، دقت داشته باشید که اگر هر تیر آهنی از این اوزان، کمتر باشد دارای کیفیت پایین‌تری هم خواهد بود. وزن نهایی هر شاخه تیرآهن به این صورت محاسبه می‌شود: وزن مخصوص تیرآهن (از جدول اشتال تیرآهن) ⨯ طول تیرآهن (m) = وزن تیرآهن

کارخانه های تولیدکننده تیرآهن در بازار ایران

همه تیرآهن‌های موجود در بازار، تولید داخل نیستند و از کشور های دیگر هم واردات انجام می‌شود، به همین دلیل با توجه به تنوع بالای این محصولات، توجه به راهنمای خرید تیرآهن و شرکت‌های تولید کننده بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

کارخانه‌های تولید تیرآهن در ایران به صورت زیر می‌باشد:

تولید کننده تیرآهن هاش

این نوع تیرآهن که در کارخانه ذوب آهن تولید می‌شود از سایر 14 تا 20 و همینطور 14 تا 30 موجود است، اگر به سایر تیرآهن هایی با غیر از ابعاد بالا برخورد کردید غالبا از کشور ترکیه وارد شده‌اند.

تولید کننده تیرآهن IPE

در ایران، کارخانه های متعددی این نوع تیرآهن را تولید می‌کنند که می‌توان به فولاد البرز ایرانیان، جهان فولاد غرب، ذوب آهن، آریان فولاد و پروفیل صنعت ماهان اشاره کرد، نمونه‌های وارداتی این نوع تیرآهن هم از کشورهای کره جنوبی، ترکیه و روسیه هستند.

در ادامه نوشتار راهنمای خرید تیرآهن، به طور دقیق‌تری کارخانه‌های مهم تولید تیرآهن را بررسی می‌کنیم:

کارخانه ذوب آهن اصفهان

 می‌توان گفت از قدیمی‌ترین کارخانه‌های ایرانی تولید تیرآهن، این کارخانه است که در سایزهای بزرگی تولیدات خود را عرضه می‌کند، در کارخانه ذوب‌آهن، تیرآهن‌هایی از سایز 12 تا 32 تولید می‌شود مانند: تیرآهن‌های IPN با استاندارد DIN 1025-1، تیرآهن‌های بال‌پهن موازی با استاندارد ISIRI 14484، تیرآهن‌های بال نیم پهن موازی با استاندارد DIN 1025-5.

کارخانه تیرآهن نورد آریان فولاد

 این کارخانه در شهر بوئین زهرا قرار دارد و با استاندارد  DIN 1025-5 محصولات خود را تولید می‌کند. در این کارخانه تیرآهن‌هایی مانند تیرآهن‌های بال‌پهن موازی و تیرآهن‌های بال نیم پهن موازی تولید می‌شود.

کارخانه فایکو

 در این کارخانه دو نوع تیرآهن‌های IPE و INP تولید می‌شود و در استان مازندران واقع است و محصولات خود را به صورت شاخه‌ای و کیلویی عرضه می‌کند.

کارخانه شاهین بناب

 یکی از زیرمجموعه‌های فولاد می‌باشد که تیرآهن های خود را با گرید st37 تولید کرده و شامل تیرآهن‌های نیمه سبک و بال نیم پهن موازی است.

کارخانه جهان فولاد غرب

 ظرفیت تولید این کارخانه 300 هزار تن می‌باشد و تیرآهن نیم پهن I، ردیف IPE و تیرآهن عریض I، ردیف IPB را تولید می‌کند.

کارخانه فولاد اهواز

 اگر نیاز به برش‌های سفارشی دارید می‌توانید از کارخانه فولاد اهواز، اقدام به خرید کنید، این کارخانه، تیرآهن‌های 14 و 16 را تولید می‌کند.

کارخانه فولاد ناب تبریز

در این کارخانه بزرگ، محصولاتی مانند  تیرآهن طبق استاندارد ISIRI 16348، تیرآهن طبق استاندارد  ISIRI 1791، تیرآهن طبق استاندارد DIN EN 10056-1 :1998 و تیرآهن طبق استاندارد GOST 8510:1986 تولید می‌شود.

نحوه خرید تیرآهن در بازار آهن ایران

در ادامه مبحث راهنمای خرید تیرآهن، به مبحث مهمی به اسم نحوه خرید می‌رسیم، در ادامه به بررسی راه‌هایی که می‌توانید خرید مطمئن و ایمنی را انجام دهید اشاره می‌کنیم:

آشنایی با خرید مستقیم از کارخانه

یکی از مطمئن‌ترین راه‌هایی که می‌توانید خرید خود را انجام دهید، خرید مستقیم از کارخانه است ولی باید به مسافت و همینطور هزینه بار هم توجه کنید، قطعا هزینه حمل و نقل می‌تواند قیمت نهایی تیرآهن را بسیار افزایش دهد. البته اگر قصد خرید مستقیم تیرآهن را دارید باید به مشکلاتی مانند عدم تولید آن برند یا انتظار طولانی برای تحویل تیرآهن توجه داشته باشید. بهترین راه خرید تیرآهن، اقدام از طریق شرکت‎‌های بازرگانی و بنگاه‌های فروش می‌باشد.

نحوه و مزایای خرید تیرآهن از بنگاه

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، شما می‌توانید از طریق بنگاه، تیرآهن مورد نظر خود را خریداری کنید، اگر به در حجم و ابعاد کوچکی به تیرآهن نیاز دارید این بنگاه‌ها بهترین انتخاب برای خرید می‌باشد و شما می‌توانید زمان برای زمان تحویل بار، به صورت دقیق برنامه‌ریزی کنید.

آشنایی با خرید تیرآهن از بورس

یکی دیگر از راه های خرید مطمئن، خرید از طریق بورس می‌باشد ولی بزرگترین مشکل این روش، زمان طولانی تحویل کالا است که حدودا بین 1 تا 2 ماه به طول می‌انجامد. اگر دارای کد بورسی هستید می‌توانید از طریق بورس کالا، خرید خود را انجام دهید.

خرید تیرآهن از شرکت های بازرگانی (بهترین راه خرید تیرآهن)

با توجه به راه‌های خرید تیرآهن، بهترین روش استفاده از شرکت‌های بازرگانی برای خرید می‌باشد، در این روش، شما با محدودیت در حجم خرید و زمان تحویل، روبه رو نیستید و می‌توانید با خیال راحت، سفارش خود را ثبت کنید، این شرکت‌ها با ارائه مشاوره دقیق و اختصاصی به شما، می‌توانند بهترین و نزدیک‌ترین کارخانه را برای خرید پیشنهاد دهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما، یک خرید مطمئن و شیرین را تجربه کنید.

خرید تیرآهن با حجم پایین چطور صورت می پذیرد؟

ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که نیاز به حجم پایینی از تیرآهن دارید، به همین دلیل پیشنهاد ما خرید از بنگاه و شرکت‌های بازرگانی است، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان آهن ملت، نسبت به انجام یک خرید ایمن، اقدام کنید.

نحوه خرید حجم بالا به روش اعتباری

آخرین روش که در راهنمای خرید تیرآهن به آن اشاره می‌کنیم خرید اعتباری است که به صورت چک و ضمانت‌نامه بانکی انجام می‌شود، اگر قصد خرید تیرآهن در تناژ بالا را دارید این روش بهترین انتخاب برای شما می‌باشد.

ارزیابی قیمت در راهنمای خرید تیرآهن

قیمت تیرآهن متغیر است و شما می‌توانید از طریق ارتباط با کارشناسان ما و یا لینک زیر، از قیمت دقیق و به روز تیرآهن مطلع شوید، همچنین قیمت روز تیرآهن به عوامل مختلفی بستگی دارد.

میزان عرضه و تقاضا در بازار تاثیر قابل توجهی در قیمت تیرآهن خواهد داشت، در صورتی که عرضه کم و تقاضا زیاد باشد، قیمت تیرآهن معمولاً افزایش می‌یابد و بالعکس. همچنین، نرخ ارز و دلار نیز بر قیمت تیرآهن تاثیر می گذارد. اگر نرخ ارز و دلار افزایش یابد، قیمت تیرآهن نیز افزایش می‌یابد.علاوه بر این، قیمت جهانی شمش فولادی نیز تاثیرگذار است. اگر قیمت شمش فولادی در بازار جهانی افزایش یابد، قیمت تیرآهن نیز معمولاً افزایش پیدا می‌کند. با توجه به وزن بالای تیرآهن، بهتر است که برای انجام یک خرید مطمئن قیمت روز این کالا را چک کنید.

مراحل خرید تیرآهن به طور کامل

بعد از کسب اطلاعات جامع و کامل درباره راهنمای خرید تیرآهن، هم اکنون می توانید یک خرید مطمئنی را تجربه کنید. به صورت کلی نحوه خرید از طریق کارخانه، بنگاه و شرکت‌های بازرگانی به صورت زیر است:

مشخص کردن نوع تیرآهن و حجم خرید

اولین قدم، برآورد دقیق حجم مورد نیاز شما برای پروژه می‌باشد، با توجه به این موضوع، می‌توانید به تناسب نیاز خود، خرید تیرآهن را انجام داده و از صرف هزینه‌های اضافی، جلوگیری کنید. توجه به این موضوع ضروری است که واحد خرید تیرآهن هاش به صورت کیلوگرم است ولی تیرآهن IPE به صورت شاخه‌ای هم خرید و فروش می‌شود.

اعلام وزن به مشتری

پس از اینکه تیرآهن مورد نیاز خود را محاسبه کردید، اطلاعات کاملی توسط کارشناسان ما درباره وزن هر شاخه و قیمت آن، به شما ارائه می‌شود.

تایید مشتری

 پس از بررسی جزئیات تیرآهن مورد نظر توسط شما و تایید آن، شرکت آهن ملت اقدام به تهیه کالا می‌کند.

صدور پیش فاکتور و پرداخت مبلغ توسط مشتری

در این مرحله، با توجه به پیش فاکتور، باید مبلغی را واریز کنید و زمان تحویل بار به شما با توجه به فاصله مکانی اعلام می‌شود.

پس از خرید تیرآهن چه نکاتی را بایستی رعایت کنیم؟

در آخرین مرحله از راهنمای خرید تیرآهن، به موضوع مهمی می‌پردازیم تا بتوانید از خرید خود خود، اطمینان کافی را داشته باشید.

بررسی اصالت کالا

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که تیرآهن خریداری شده دقیقا با سفارش شما یکسان است باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

چک کردن فاکتور با بندیل خریداری شده

توجه به بندیل که به تیرآهن متصل شده است بسیار اهمیت دارد، در هر بندیل اطلاعاتی درباره تاریخ تولید، نوع برند، سایز تیرآهن و شماره ذوب وجود دارد که باید با فاکتور محصول، یکسان باشد.

چک کردن برگه کنترل کیفی محصول

برگه آنالیز تیرآهن یا کنترل کیفی یکی از مراحل مهم در تایید اعتبار و اصالت کالاست. این برگه، به عنوان تایید کننده استاندارد تیرآهن، بر اساس مشخصات ارائه شده برای تیرآهن تهیه می‌شود. این برگه همراه با بار تیرآهن به مشتری تحویل داده شده و نشان می‌دهد که تیرآهن مطابق با استانداردهای مورد نیاز است. برگه آنالیز تیرآهن شامل آزمایش های مختلفی است که به منظور بررسی کیفیت و خواص تیرآهن انجام می شود.

 این آزمایش ها شامل تست مقاومت، استحکام کششی، فشاری و قابلیت جوش پذیری تیرآهن است.تست مقاومت به منظور بررسی مقاومت تیرآهن در برابر نیروهای خارجی انجام می‌شود. این آزمایش معمولاً شامل تحمل تیرآهن در برابر فشار، خمش و تغییر شکل است. استحکام کششی تستی است که برای بررسی مقاومت تیرآهن در برابر نیروی کششی انجام می‌شود. در این آزمایش، تیرآهن به طور مستقیم با نیروی کششی مواجه شده و مقاومت آن بررسی می‌شود. در  آزمایش فشار نیز، مقاومت آن در برابر فشار بررسی می شود. قابلیت جوش پذیری یکی دیگر از آزمایش‌های مهم در برگه آنالیز تیرآهن به آن اشاره شده است.

چک کردن وزن ثبتی باسکول با وزن تیرآهن

پس از تحویل تیرآهن، توجه به این نکته هم بسیار ضروری است که باید وزن باسکول را با وزن موجود در فاکتور، تطبیق دهید.

چک کردن ظاهر تیرآهن با محصول خریداری شده

توجه به رنگ تیرآهن بسیار اهمیت دارد، توجه داشته باشید که رنگ یک تیرآهن استاندارد، کاملا یکنواخت است. ممکن است تیرآهن خریداری شده دارای رنگ نارنجی باشد، این موضوع نگران‌کننده نیست چون برای جلوگیری از زنگ‌زدگی از نارنجی استفاده شده و یا با رنگ زرد مواجه شوید که نشان دهنده اکسید به روی تیرآهن است.

راهنمای خرید تیرآهن

چکیده

ما در این نوشتار به صورت کامل، راهنمای خرید تیرآهن را بررسی کردیم تا بتوانید مطمئن‌ترین خرید را داشته باشید، همچنین با توجه به سابقه درخشان شرکت آهن ملت در زمینه عرضه انواع آهن‌آلات، می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

در پایان، بهترین راه برای خرید تیرآهن از میان بورس کالا و خرید از کارخانه، خرید از طریق شرکت‌های بازرگانی مانند آهن ملت است که می‌توانید سفارش خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنید.

اگر قصد خرید تیرآهن به صورت ایمن و مطمئن را دارید شرکت آهن ملت بهترین انتخاب برای شما می‌باشد، فقط کافیست که یکبار، خرید خود را از طریق مجموعه ما انجام دهید.

سوالات متداول در زمان خرید تیرآهن

برای خرید تیرآهن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای اینکه یک خرید بدون دغدغه را تجربه کنید باید به نکاتی مانند انواع تیرآهن و کاربرد آن، سایز تیرآهن، قیمت، کارخانه‌های تولید کننده، وزن تیرآهن و نحوه خرید توجه داشت.

از چه راه‌هایی می‌توان خرید تیرآهن را انجام داد؟

راه‌های مختلفی وجود دارد مانند: خرید مستقیم از کارخانه، خرید از بنگاه‌ها، خرید تیرآهن از شرکت‌های بازرگانی، خرید حجم بالا به روش اعتباری و خرید از بورس کالا.

از کدام بنگاه‌ها و شرکت‌های بازرگانی می‌توان خرید خود را انجام دهیم؟

اگر قصد انجام یک خرید مطمئن را دارید، می‌توانید از شرکت آهن ملت سفارشات خود را ثبت کنید، در ضمن کارشناسان ما برای ارائه مشاوره قبل از خرید، آماده پاسخگویی به دغدغه های شما هستند.

بهترین کارخانه‌های خرید تیرآهن، چه کارخانه‌هایی می‌باشد؟

کارخانه‌هایی مانند ذوب آهن اصفهان، فولاد اهواز، آریان فولاد و فولاد یزد، تیرآهن‌های با کیفیتی را تولید می‌کنند.

چه سایزهایی از تیرآهن در بازار وجود دارد؟

سایز های مختلفی از 12 تا 30 در بازار موجود است که می‌توانید بر اساس نیاز خود اقدام به خرید کنید.

 

 

مشاهده منابع انگلیسی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها