وبلاگ

راهنمای خرید قوطی ستونی + بررسی تمامی نکات

راهنمای خرید قوطی ستونی

قوطی ستونی به دلیل کاربرد خاص خود در ساختمان باید از بهترین کیفیت برخوردار باشد، با توجه به راهنمای خرید قوطی ستونی و خرید این محصول از آهن ملت ، می‌توانید مطمئن باشید که سازه‌های شما از استحکام پایداری برخوردار می‌شوند. پس اگر قصد دارید خرید مطمئنی را تجربه کنید این نوشتار به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

پروفیل ستونی چیست؟

 همانطور که از نام این پروفیل مشخص است برای استفاده از ستون سازه‌ها استفاده می‌شود، به همین دلیل غالبا در ابعاد بزرگی تولید شده و از روش تولید نورد سرد و نورد گرم استفاده می‌شود.

توجه داشته باشید که پروفیل‌های تولید شده به روش نورد گرم از کیفیت بسیار بالایی نسبت به پروفیل‌های نورد سرد برخوردار هستند. ماده اولیه اولیه قوطی ستونی، ورق سیاه است و به دلیل نوع کاربرد خود به شکل‌های مستطیل و مربع تولید می‌شود. در ادامه راهنمای خرید قوطی ستونی به بررسی ابعاد این محصولات می‌پردازیم. از آنجایی که قیمت پروفیل و قوطی یکی است، به مشتریان پیشنهاد می کنیم جهت استعلام قیمت قوطی به صفحه قیمت پروفیل مراجعه نمایید.

ابعاد قوطی ستونی چقدر است؟

قوطی ستونی با توجه به نوع کاربرد و نیازهای متنوع در ابعاد مختلفی تولید می‌شود، در صنعت ساختمان‌سازی از ابعاد 135*135 میلی‌متر و ضخامت 2.8 تا 4 میلی‌متر بیشترین کاربرد را دارد. همانطور که اشاره کردیم این نوع قوطی در اشکال مربع و مستطیل تولید می‌شود.

ابعاد قوطی ستونی مربعی، در سایز 100*100  تا 400*400 میلی متر تولید می‌شود که برای کاربردهای مختلف، از جمله ساختمان‌سازی، صنایع فلزی، ساخت پل‌ها و سازه‌های فلزی و ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، کاربرد دارد. ابعاد قوطی مستطیلی نیز از 40*100 تا 400*300 میلی متر تولید شده و برای کاربردهای خاص‌تری، از جمله ساخت ستون‌های با شکل خاص، کاربرد دارد.

ضخامت قوطی ستونی، نیز از عوامل مهمی است که باید در نظر گرفته شود و از 2.8 تا 4 میلی متر متغیر است. ضخامت‌های بالاتر، برای تحمل بارهای سنگین‌تر، کاربرد دارند. اگر قوطی ستونی با طول‌های زیر 6 متر و 12 متر نیاز دارید باید به صورت سفارش اقدام به خرید کنید.

راهنمای خرید قوطی ستونی 001

 

پر مصرف ترین سایز قوطی ستونی کدام است؟

پرکاربردترین نوع قوطی ستونی، قوطی مربعی است که در ابعاد 135*135 تولید می‌شود، با توجه به کاربرد بالای این نوع قوطی، طبیعتا بسیاری از کارخانه‌های تولید کننده برای رفع این نیاز، تولیدات خود را بر اساس این ابعاد انجام می‌دهند. ضخامت قوطی ستونی مربعی با این ابعاد متغیر است و به همین دلیل نمی‌توان وزن ثابتی را مطرح کرد ولی حدودا بین 160 تا 220 کیلوگرم می‌باشد.

تفاوت قوطی 13.5 و قوطی 14

در راهنمای خرید قوطی ستونی، یکی از مهم‌ترین نکاتی که به آن می‌پردازیم تفاوت این دو نوع قوطی است تا بتوانید بهترین محصول را با توجه به نیاز پروژه خود خریداری کنید.

قوطی ستونی سایز 13.5 و 14 دارای کاربردهای مشابهی هستند ولی با توجه به نیاز بازار، قوطی 13.5 تولید بیشتری دارد. برخی از کارخانه‌ها، قوطی ستونی سایز 14 را در انواع قوطی سبک و سنگین تولید می‌کنند که باید در هنگام خرید خود، حتما سایز دقیق مورد نیاز را به کارشناسان آهن ملت اطلاع دهید.

اگر قصد دارید اطلاعات دقیقی درباره سایز قوطی ستونی به دست آورید و بدون ریسک، مناسب‌ترین قوطی را با توجه به نیاز پروژه خود خریداری کنید همین الان با آهن ملت تماس بگیرید.

کارخانه‌های تولید کننده قوطی ستونی

کارخانه‌های مختلفی در ایران، قوطی ستونی با کیفیتی را تولید می‌کنند که غالبا دارای کیفیت مشابهی هستند ولی برخی کارخانه‌ها مانند شرکت نیکان پروفیل، کارخانه پروفیل صابری، شرکت تهران شرق و کارخانه جهان پروفیل پارس از شهرت بالایی در این زمینه برخوردار هستند. شما می‌توانید خرید بهترین قوطی‌های ستونی موجود در بازار را از طریق آهن ملت انجام دهید.

عوامل موثر بر قیمت قوطی ستونی

قیمت پروفیل ستونی، با توجه به عوامل مختلفی، تعیین می شود. مهم ترین عوامل موثر بر قیمت پروفیل ستونی عبارتند از:

قیمت مواد اولیه: قیمت مواد اولیه، یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت پروفیل ستونی است. مواد اولیه پروفیل ستونی، ورق سیاه می‌باشد و قیمت ورق سیاه، با توجه به عوامل مختلفی از جمله قیمت سنگ آهن، زغال سنگ و انرژی، تعیین می شود.

برند تولید کننده: کارخانه‌هایی که در زمینه تولید قوطی ستونی شهرت و کیفیت بالاتری دارند، محصولات خود را با قیمت بیشتری عرضه می‌کنند.

کیفیت پروفیل ستونی: در راهنمای خرید قوطی ستونی، یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت این محصولات است.

سایز پروفیل ستونی: سایز پروفیل ستونی، نیز یکی از عوامل موثر بر قیمت آن است. پروفیل های ستونی با سایز بزرگتر، قیمت بالاتری نیز دارند، همینطور ضخامت قوطی نیز بر قیمت آن تاثیر دارد.

برای خرید قوطی ستونی سایز 14 باید دقت کنید، به این دلیل که این نوع قوطی در دو نوع سبک و سنگین عرضه می‌شود، قوطی 14 سبک دارای 2.5 تا 2.8 میلی‌متر و قوطی سنگین ضخامتی حدود 3 تا 4 میلی‌متر می‌باشد.

نحوه استعلام قوطی ستونی

برای اینکه بتوانید به صورت دقیق از قیمت قوطی ستونی مطلع شوید نیاز است که اطلاعات زیر را در اختیار کارشناسان آهن ملت قرار دهید:

اولین موضوع، ارائه سایز قوطی ستونی مورد نیاز است که با دو عدد مشخص می شود. عدد اول، عرض سطح مقطع قوطی را نشان می دهد و عدد دوم، طول سطح مقطع قوطی است. همینطور ضخامت قوطی، طول قوطی و کارخانه تولید کننده هم از اهمیت بالایی برخوردار است و کارشناس فروش، با توجه به درخواست شما قیمت روز را اعلام خواهد کرد.

همانطور که در مباحث قبل راهنمای خرید قوطی ستونی اشاره کردیم، در صورت نیاز به قوطی با سایز کمتر از 12 متر باید این موضوع را به ما اطلاعات دهید تا برشکاری مورد نیاز انجام شود.

توجه به نکاتی پس از خرید قوطی ستونی

بعد از خرید قوطی ستونی موردنیاز، باید به نکات مهمی توجه کنید تا مطمئن شوید که سفارش شما به صورت دقیق ارسال شده است.

چک کردن سایز، ضخامت و طول قوطی ستونی باید اولین اقدام شما باشد.  هرگونه مغایرت در ابعاد قوطی ستونی می‌تواند می‌تواند پروژه شما را با آسیب و شکست مواجه کند پس خیلی سریع این موضوع را به فروشنده اطلاع دهید. باید قوطی ستون را از نظر انحنا چک کنید. قوطی ستون باید کاملاً صاف باشد و فاقد انحنای غیرطبیعی باشد. انحنای قوطی ستون، می‌تواند دوام و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین مهم‌ترین نکته، خرید قوطی ستونی از طریق یک شرکت معتبر است تا مطمئن باشید که بهترین و باکیفیت‌ترین محصول را خریداری کرده‌اید. به شما کاربران گرامی پیشنهاد می کنیم جهت استعلام قیمت پروفیل صنعتی به جداول قیمتی مراجعه نموده و یا با بخش فروش از طریق شماره 02167103 تماس حاصل نمایید.

سخن نهایی

توجه به راهنمای خرید قوطی ستونی بسیار مهم است تا بتوانید با انجام یک خرید مطمئن، امنیت و استحکام پروژه خود را تثبیت کنید. همچنین بسیار مهم است که با انتخاب یک شرکت معتبر مانند آهن ملت، محصول استانداری را خریداری کنید. کارشناسان آهن ملت، آماده پاسخگویی به سوالات و دغدغه‌های شما در رابطه با انواع قوطی ستونی هستند.

سوالات متداول

  1. سایز قوطی ستونی مناسب پروژه را چطور انتخاب کنیم؟
    سایز قوطی ستونی، باید با توجه به میزان وزن کلی سازه  انتخاب شود و به عوامل مختلفی، از جمله وزن سازه، ارتفاع و نوع سازه بستگی دارد.
  2. قوطی ستونی استاندارد و باکیفیت را چطور خریداری کنیم؟
    برای انجام خرید قوطی می‌توانید از طریق شرکت معتبر آهن ملت، خرید خود را انجام دهید.
  3. کدام سایز از قوطی ستونی، کاربرد بیشتری دارد؟
    قوطی مربعی با سایز 135*135 استفاده بیشتری در سازه‌های ساختمانی دارد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها