وبلاگ

نمودار قیمت ورق گالوانیزه + تحلیل قیمت در ماه های پرمصرف برق

نمودار قیمت ورق گالوانیزه

استفاده از ورق‌های گالوانیزه با توجه به کاربرد بالای این ورق، طرفداران بسیاری در صنعت‌های مختلف دارد، قیمت روز ورق گالوانیزه به عوامل مختلفی مانند تغییرات فولاد، سایز و ضخامت آن بستگی دارد. در این نوشتار از آهن ملت به بررسی کامل نمودار قیمت ورق گالوانیزه در سال  و 1402 می‌پردازیم، همینطور نگاهی هم به قیمت این ورق در سال 1401 می‌اندازیم.

نمودار قیمت ورق گالوانیزه در پنج ماه ابتدایی سال 1401

در این نوشتار، نمودار قیمتی ورق گالوانیزه کاشان را بررسی خواهیم کرد، ورق گالوانیزه در این بازه زمانی، دو هزار تومن کاهش قیمت پیدا کرد، تقاضای بسیار پایین و همچنین کاهش قیمت‌های جهانی از دلایل کاهش قیمت ورق گالوانیزه بود. در این دوره افزایش قیمت دلار را داشتیم و همچنین قیمت‌های جهانی کاهش پیدا کرد، در 5 ماه اول سال قیمت ورق گالوانیزه بیشترین قیمت را در بالای 31 هزار تومان تجربه کرد و به دلیل پایین بودن تقاضا در مرداد ماه وارد کانال 29 هزار تومان شد. با توجه به معاملات بورس کالا، ورق گالوانیزه با دامنه منفی 3 درصد هم تقاضای مناسبی نداشت و از قیمت 31/100 هزار تومان، سیر نزولی خود را آغاز کرد.

نمودار قیمت ورق گالوانیزه از خرداد تا مرداد 1401

در خرداد ماه و هفته اول آن، قیمت ورق گالوانیزه وارد کانال 29 هزار و نهصد تومان شد، در خرداد ماه، بازا این ورق شاهد افزایش قیمت تا 30 هزار و ششصد تومان بود و کارشناسان، دلیل آن را عرضه شمش در بورس و قطعی برق عنوان کردند. در اوایل تابستان، ورق گالوانیزه با کاهش قیمت مواجه شد ولی عدم دستیابی به توافق در برجام و افزایش قیمت دلار باعث رشد مجدد ورق گالوانیزه شد. در تیرماه قیمت ورق گالوانیزه به صورت نوسانی بود و بین کانال 30 هزار و 29 هزار تومان در حال چرخش بود.

نمودار قیمت ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه در مرداد 1401

در مرداد ماه هم، قیمت ورق گالوانیزه سیر کاهشی خود را ادامه داد و به 29 هزار و 400 تومان رسید، در بورس کالا نیز به دلیل ریزش بی رویه قیمت و اعتراض تولید کنندگان، جلوی این کاهش قیمت گرفته شد. اخبار مربوط به برجام نیز در راستای کاهش قیمت گالوانیزه بی تاثیر نبود که باعث شد قیمت ورق به 29 هزار تومان برسد.

نمودار قیمت ورق گالوانیزه در بهار 1402

در اوایل سال 1402، قیمت  انواع ورق گالوانیزه به دلایلی که در ادامه بررسی می‌کنیم دارای نوساناتی شد.

عوامل موثر بر قیمت ورقهای گالوانیزه

از عواملی که در قیمت گالوانیزه موثر می‌باشد صادرات و واردات است که در این بازه زمانی تاثیرگذار بود، همچنین از عوامل دیگر می‌توان به نوسانات نرخ ارز و مواد اولیه اشاره کرد. تقاضا و عرضه نیز در تغییر قیمت بسیار تاثیرگذار است، از آخرین عوامل موثر بر قیمت ورق گالوانیزه در بهار 1402 توافقات سیاسی و اقتصادی بود.

نمودار ورق گالوانیزه در بهار 1402

در بهار امسال، بازار گالوانیزه با کاهش قیمت همراه بود، تغییرات بازار ارز و معاملات بورس کالا در این زمان، تاثیر زیادی بر قیمت داشت،  در فروردین امسال قیمت ورق گالوانیزه در هر کیلو به 60 هزار تومان رسید، اما در اردیبهشت، قیمت ورق گالوانیزه کاشان از مرز 68 هزار تومان فراتر رفت و  در خرداد ماه، با روند نزولی خود به 57 هزار تومان رسید.

قیمت ورق گالوانیزه در مرداد 1402

در این ماه از سال، قیمت ورق گالوانیزه کاشان تحت تاثیر عواملی مانند نرخ ارز، تقاضا و عرضه و عوامل سیاسی و اقتصادی قرار داشت و به صورت تقریبی در بازه زمانی ثابتی معامله شد، در مرداد ماه این ورق بین قیمت‌های 57 تا 58 هزار تومانی معامله می‌شد. شما همچنین می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر مقاله کاربرد ورق گالوانیزه را مطالعه نمایید.

کلام پایانی

با توجه به اینکه خرید ورق گالوانیزه از شرکت‌های معتبر از اهمیت زیادی برخوردار است، شما می‌توانید ورق مورد نیاز خود را در ابعاد و استاندارد مختلف از آهن ملت تهیه کنید، برای اینکه بتوانید خرید ایمنی را تجربه کنید می‌توانید از مشاوره رایگان قبل از خرید با کارشناسان ما بهره مند شوید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها