جدول وزن آهن آلات, وبلاگ

وزن ورق رنگی (بررسی ورق رنگی به همراه ویژگی های آن)

وزن ورق رنگی

صنعت آهن و فولاد همانند سایر صنایع به سرعت در حال رشد و گسترش است به همین دلیل اهمیت دارد تا اطلاعات دقیق و دقت بالایی در این زمینه کسب نمود. با در اختیار داشتن اطلاعات دقیق و واضح، در هنگام خرید محصولات فولادی افراد به راحتی می‌توانند به شکلی موثر تصمیم‌گیری نمایند. یکی از مواردی که در مورد ورق‌های رنگی حائز اهمیت است، اطلاع از وزن این محصولات است. همانطور که می‌دانید یکی از مصالح بسیار کاربردی که از آن در صنعت ساخت و ساز و همچنین پروژه‌های عمرانی استفاده می‌شود ورق‌های رنگی هستند. بنابراین اهمیت دارد تا پیش از خرید این ورق‌ها به وزن این محصولات توجه نمود.

اطلاع از وزن دقیق ورق‌های رنگی هم برای تولید کنندگان و هم برای مصرف‌کنندگان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در ادامه این مقاله همراه سایت آهن ملت باشید تا به بررسی جدول وزن ورق‌های رنگی بپردازیم.

چرا وزن ورق رنگی در خرید اهمیت دارد؟

ورق‌های رنگی از جمله فرآورده‌های بسیار مهم در صنعت فولاد به شمار می‌رود که دلیل این امر داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد است. به دلیل تنوع کاربری بالایی که این ورق‌ها دارند، مصرف‌کنندگان به راحتی قادر هستند از آن‌ها در پروژه‌های مختلف و طراحی‌های خاص استفاده کنند. یکی از مسائل بسیار مهمی که در مورد این ورق‌ها اهمیت دارد اطلاع داشتن از وزن این ورق‌ها است. اطلاع از این امر به مصرف‌کننده کمک خواهد کرد تا در مورد تعداد، نحوه به‌کارگیری ورق و ابعاد ورق مورد نیاز پروژه، به شکلی موثر تصمیم‌گیری نماید.

در هنگام خرید ورق رنگی، وزن ورق رنگی از اهمیت زیادی برخوردار است. پیش از انتخاب این ورق‌ها مصرف‌کننده باید محیط استفاده از ورق و همچنین نیاز پروژه خود را در نظر داشته باشد. چنانچه مقاومت ساختاری بالا در پروژه دارای اهمیت زیادی باشد، مصرف‌کننده باید ورق‌های سنگین‌تری را انتخاب کند. همچنین چنانچه نیاز به عایق صوتی یا حرارتی در پروژه وجود داشته باشد بهترین گزینه ممکن می‌توانند ورق‌های با وزن مناسب باشند. علاوه بر این موارد، با اطلاع از وزن ورق، مصرف‌کننده و فروشنده ورق می‌توانند هزینه حمل و نقل را نیز به طور تقریبی محاسبه کنند.

چه عواملی در در وزن ورق رنگی موثر هستند؟

یکی از فاکتورهای مهمی که در تعیین قیمت فرآورده‌های فولادی نقش دارد، وزن این محصولات است. بنابراین در هنگام خرید ورق‌های رنگی نیز باید از وزن دقیق این محصولات اطلاع داشته باشید تا بتوانید بهترین محصولات را با قیمت مناسب خریداری کنید. منظور از ورق‌های رنگی، ورق‌های گالوانیزه هستند که بر روی آن‌ها پوشش الکترواستاتیک قرار گرفته است. همین امر سبب ایجاد یک لایه رنگ ضخیم بر روی آن‌ها می‌گردد. ضخامت این ورق‌ها به همراه طول و عرض و همچنین چگالی ورق از جمله فاکتورهای موثر بر وزن ورق و در نهایت، قیمت آن‌ها هستند. اطلاع از وزن این ورق‌ها همچنین بر روی کاربری و عملکرد آنها تاثیر دارد چرا که از این محصولات عموماً به منظور ساخت تجهیزات و یا پوشش سطوح ساختمان‌ها استفاده می‌گردد.

شیوه محاسبه و مقایسه وزن محصولات

همانطور که گفتیم اطلاع از وزن محصولات مختلف، مقایسه و محاسبه آن‌ها با یکدیگر در  هنگام خرید این ورق‌های رنگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پیش از آنکه به سراغ جدول وزن ورق‌ها برویم لازم است آشنایی اندکی با روش محاسبه وزن این محصولات پیدا کنیم. برای محاسبه وزن ورق لازم است فاکتورهای مهمی نظیر ابعاد، ضخامت، نوع و چگالی فولاد که در تولید آن به کار رفته را در نظر گرفت. بهتر است بدانید وزن ورق با واحد تن یا کیلوگرم اندازه‌گیری می‌شود.

جدول وزن ورق رنگی

برای محاسبه وزن ورق رنگی تنها به سه فاکتور طول، عرض و ضخامت ورق احتیاج دارید که با قرارگیری در یک فرمول مشخص، تعیین می‌گردد. اگر در حوزه آهن و فولاد مشغول به فعالیت هستید احتمالاً می‌دانید که چگالی آهن به صورت تقریبی ۸ گرم بر سانتی‌متر مکعب تعریف می‌شود. اما اگر قصد دارید وزن ورق رنگی را به صورت دقیق محاسبه کنید باید چگالی آهن را برابر ۷.۸۶ در نظر بگیرید. بر اساس آنچه در جدول وزن ورق رنگی درج شده است شما به راحتی قادر هستید برای پروژه‌های مختلف، وزن مورد نیاز را محاسبه نموده و در نهایت قیمت ورق رنگی را تعیین کنید.

وزن ورق رنگی = طول * عرض * ضخامت * چگالی ورق

با درج اعداد مورد نظر خود در فرمول بالا، به راحتی می‌توانید وزن هر متر ورق گالوانیزه رنگی را به صورت تقریبی محاسبه کنید. در نهایت لازم است تا عدد به دست آمده را رند کنید. چنانچه عدد به دست آمده را با اطلاعات ارائه‌شده در جدول وزن ورق رنگی مقایسه کنید متوجه تطابق دو عدد با یکدیگر خواهید شد.

وزن ورق رنگی

وزن ورق رنگی طرحدار

اگر سری به بازار آهن بزنید متوجه تنوع بالای ورق‌های رنگی از نظر طرح خواهید شد. رایج‌ترین طرح ورق‌های رنگی، طرح‌دار سفالی، ذوزنقه‌ای، شادولاین و سینوسی هستند. بر اساس نوع طرحی که روی هریک از این ورق‌ها اجرا شده، وزن آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است اما در نهایت تمام آن‌ها متعلق به خانواده ورق‌های کرکره‌ای هستند.

ورق رنگی از نوع طرح‌دار ذوزنقه‌ای در هر یک متر و با عرض ۱۰۰ میلی‌متر، چیزی در حدود ۴ کیلوگرم وزن دارد. با افزایش عرض این ورق به ۱۲۵ میلی‌متر و ضخامت 0.5 میلی‌متر، وزن حدودی ورق رنگی طرح‌دار ذوزنقه‌ای چیزی در حدود ۵ کیلوگرم می‌شود. همچنین 2 متر از ورق رنگی طرح‌دار ذوزنقه‌ای با عرض ۱۰۰ میلی‌متر وزنی در حدود ۸ کیلوگرم خواهد داشت.

ورق‌های رنگی با طرح سینوسی نیز از نظر ابعاد و اندازه بسیار متنوع هستند. رایج‌ترین عرض این ورق 100 و ۱۲۵ سانتی‌متر بوده اما طول آن‌ها به نیاز مشتریان بستگی دارد. همچنین ضخامت این ورق‌ها 0.5 میلی‌متر است. بر اساس فرمولی که در بخش قبل عنوان شد، وزن یک متر از ورق طرح‌دار سینوسی چیزی در حدود ۴ تا ۵ کیلوگرم است.

 نکته قابل توجه آن است تمامی اوزان گفته شده، حدودی و تقریبی هستند. در نتیجه پس از تحویل بار و وزن‌گیری با باسکول، امکان محاسبه وزن واقعی محصولات وجود خواهد داشت. همانطور که گفتیم اطلاع از وزن دقیق ورق‌های رنگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که سبب سهولت برآورد هزینه‌ها به صورت دقیق و انتخاب محصول مناسب با قیمت بهتر خواهد شد.

جدول وزن ورق رنگی چه فوایدی دارد؟

استفاده از جدول وزن ورق رنگی مزایای بسیار زیادی برای افراد دارد که از میان آن‌ها می‌توان به سهولت انتخاب ابعاد و همچنین تعداد ورق مورد نیاز اشاره کرد. با اطلاع از وزن دقیق هر ورق، تولیدکننده و مصرف‌کننده به راحتی قادر هستند تعداد و اندازه ورق‌های مورد نیاز خود را به شکلی دقیق‌تر محاسبه کنند. به این ترتیب ریسک بروز اشتباه و یا مختل شدن فرایند خرید برای فروشنده و مشتری به میزان زیادی کاهش خواهد یافت. همچنین افراد به راحتی قادر هستند با کمترین احتمال خطا، به شکلی کاملاً منطقی و هوشمندانه تصمیم‌گیری‌های لازم را در مواقع مورد نیاز انجام دهند. این امر به طور مستقیم سبب بهبود کارایی و کیفیت پروژه خواهد شد.

این جدول برای مهندسان و طراحان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. این افراد می‌توانند با مراجعه به جدول وزن ورق رنگی، محاسبات ساختار سازه را به شکلی دقیق و هوشمندانه انجام دهند و بتوانند ورق‌هایی کاملاً متناسب با نیاز و ساختار پروژه انتخاب کنند. بنابراین در هنگام خرید و مصرف این محصولات فولادی، اطلاع از وزن ورق‌های رنگی می‌تواند نقشی کلیدی و تعیین‌کننده داشته باشد.

اگر در این زمینه اطلاعات کافی و جامعی دارید به راحتی می‌توانید متناسب با نیاز پروژه خود بهترین ورق رنگی را با قیمت کاملاً مناسب خریداری کنید. در غیر این صورت می‌‌توانید به منظور دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصولات، با کارشناسان ما در سایت آهن ملت تماس حاصل نموده و کلیه مشاوره‌های لازم را از مرحله ثبت سفارش تا تحویل بار دریافت نمایید.

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت آهن ملت شما را با جدول وزن ورق‌های رنگی، اهمیت و ضرورت استفاده از آن در طی فرایند خرید آشنا کردیم. نکته قابل توجه در این مقاله آن است که برای انتخاب و خریداری این ورق‌ها می‌بایست اطلاعات وزنی آن‌ها را به صورت دقیق در اختیار داشته باشید. اطلاع از این موارد به، به عنوان خریدار و مصرف‌کننده کمک خواهد کرد در طی فرایند خرید ورق‌های رنگی، بهترین گزینه را با بهترین قیمت انتخاب کنید. چنانچه در بازار آهن تحقیق کنید، به مقایسه این ورق‌ها با یکدیگر بپردازید و راهنمایی و مشاوره پیش از خرید دریافت کنید، این اطمینان وجود دارد که خرید خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. در حال حاضر شرکت‌های بسیار مطرح و معتبری در کشور وجود دارند که انواع ورق آهنی از جملعه ورق رنگی را با کیفیت بالایی به شما عرضه می‌نمایند.

سایت آهن ملت به عنوان یکی از فعالان مطرح و شناخته‌شده در حوزه آهن‌آلات و مقاطع فولادی، انواع ورق رنگی را با کیفیت بسیار بالا و قیمت کاملاً مناسب به شما خریداران گرامی عرضه می‌نماید. علاوه بر این، شما می‌توانید به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی پیش از خرید نیز با کارشناسان مجموعه به شماره ۰۲۱۶۷1۰۳ تماس حاصل نمایید. همچنین از آنجایی که کارشناسان ما به صورت روزانه در حال بررسی بازار آهن هستند، امکان استعلام قیمت روز ورق رنگی برای شما وجود دارد. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما خواننده گرامی مفید واقع شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد تاجمیری

سلام خواستم اول از همه از پشتیبانی خیلی خوب شما تشکر کنم چون بسیار حرفه ای و با حوصله جواب مشتریان رو میدن و از این بابت ممنونم

صادق جهرمی

سلام خواستم بپرسم برای خرید امکان مراجعه حضوری هم وجود داره یا فقط باید از طریق سایت خرید رو انجام بدیم ؟

امیر شایگان

باسلام آیا شما برای همه جای ایران و در هر شهری ارسال دارید ؟ چون به لحاظ مسافت از تهران بسیار فاصله داریم